sobota, 6 grudnia 2014

Niepozorna

     Oto i ona, powstała moja druga czapka robiona na drutach!
Trochę niepozorna...
Na pierwszy rzut oka wygląda jak najzwyklejsza czapa,
ale to, co widać na powyższym zdjęciu jest środkiem czapki ;)
Z zewnątrz wygląda nieco inaczej...

W czapce wykorzystałam ażurowy wzór typowy dla szali estońskich, opisany nazwą 'Kapakiri 3'.
Tak więc ta niepozorna czapka może śmiało uchodzić za dwustronną - kiedy znudzi się bardziej 'plamista' ażurowa strona czapki szybkim ruchem można ją zmienić w zwyklejszą sztukę ;)
Ogólnie podoba mi się, choć ta czapka przeznaczona jest dla mojej mamy. Ja chyba wolę mniej krzykliwe kolorystycznie nakrycia głowy (a tak naprawdę nie lubię nosić czapek!). 
A Wam jak się podoba? ;)

Pozdrawiam!

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Komplet Milowy

     U mnie dalej tematyka zimowa, przynajmniej staram się bardzo, żeby taka była. Wciąż mam ogromną ochotę na dzierganie szydełkowych lekkich i dziurawych, bardzo letnich tunik, bluzek itp. (stan taki utrzymuje się u mnie przez/dzięki Eweli - przy okazji, dajcie jej 'kopa' motywacyjnego do roboty ;)), ale chcę też uczyć się nowych rzeczy. Dlatego dziś mam do pokazania kolejny ciepły drobiazg dla małej panienki: Komplet Milowy.
     Komplet nazwałam Milowym z dwóch powodów. Pierwszy: dla mnie to taki krok naprzód w dzierganiu na drutach. Może nie jest to postęp milowy, ale zawsze ;) w końcu poczyniłam moją pierwszą czapkę na drutach! A po drugie komplet jest dla półtorarocznej Milenki - Mili - stąd Milowy :) 
Wzór czapki bajecznie prosty, kilka warkoczy... plus kokardka w kolorze beżowym... Do tego nieco uboższy szaliczek, z jednym tylko warkoczykiem.
Komplet powstał z tej samej włóczki, co poprzednio, czyli Cotton Soft YarnArt.
Dziergany drutami KP 2.5 i 3.5. 

     A to dowód, że zimowe dzianinki mam dalej w planach... :)
Pozdrawiam!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...