sobota, 22 marca 2014

Drobiazgowo...

     Witajcie! Mam dziś do pokazania dwie malutkie rzeczy, obie powstały na specjalną okazję. Pierwsza to buciki, można rzec moje firmowe ;) takie nie na noworodka, ale już na większą panienkę 6-9m-cy:
     No i kolejna robótka - frywolitkowy koszyczek na świecę do Chrztu. Dawno nic nie frywoliłam, więc nim coś konkretnego mi wyszło zużyłam nieco niteczki... ostatecznie świeca wygląda tak:
Może nie jest zbyt bogata, ale nie chciałam przedobrzyć ;) jak na pierwszy raz jestem zadowolona :)

Pozdrawiam!

wtorek, 11 marca 2014

Maksymalnie prosta sukienka

     Udało mi się skończyć sukienkę, o której wspominałam wcześniej. Miała być z ażurowymi listkami na piersi, ale po konsultacjach z zamawiającą plan został zmieniony, ponieważ sukienka mogłaby wyjść zbyt bogata (przez tą połyskującą nitkę). Powstała zatem sukienka maksymalnie prosta w konstrukcji. No może nie do końca prosta - delikatnie taliowana ;) wygląda tak:
Na potrzeby sesji "ubrałam" ją w pasek zapożyczony z jakiejś innej sukienki, bez niego jakoś tak wydawała mi się "łysawa":
Ale na zdjęciu powyżej przynajmniej widać, że rzeczywiście delikatnie ją taliowałam. Moje ulubione tło (stary domek dziadków) dziś się nie sprawdził - troszkę wieje i focenie sukienki jest niemal niemożliwe ;)
Na sukienkę rozmiaru tak mniej więcej 42-44 zużyłam blisko 4 motki włóczki Gold (92% akryl, 8% metaliczna poliestrowa nitka) YarnArt, druty KP 3,5.

Pozdrawiam!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...