czwartek, 27 lutego 2014

Koronkowo

     Ostatnio wspominałam, że chwyciłam za szydełko. Z resztek turkusowej niteczki, która została mi po szortach udziubałam... stringi :)
Wbrew pozorom taką bieliznę dzierga się w trybie ekspresowym, wszystko pięknie opisała Ania o na swoim blogu. Moja wersja jest pozbawiona wiązanych sznureczków, zamiast nich użyłam gumeczki i powiem, że takie rozwiązanie z pewnością wykorzystam jeszcze nie raz. Inaczej zrobiłam też ten wąski paseczek. Ogólnie powiem, że spodobało mi się takie koronkowanie i już dłubię następny frywolny drobiazg ;) a no i nie byłabym sobą, gdybym nie dodała czegoś jeszcze - stąd te różyczki :) 

Pozdrawiam!

niedziela, 23 lutego 2014

Testowa fioletowa

     Dawno nic nie pokazywałam, ale nie znaczy to, że nic nie robię. Powoli przybywa mi sukienki z poprzedniego posta, wczoraj chwyciłam za szydełko i też coś zaczęłam, a dziś mam do pokazania chustę w fioletach, taką lekko improwizowaną. Nie miałam na nią specjalnego pomysłu, inspirowałam się chustą, widzianą wcześniej u Trilli. Oto co wyszło:
Wykorzystałam wzór sercowy opisany jako "Greta Garbo kiri 1"... Pierwszy raz robiłam bąbelki :)
Oprócz sercowej inspiracji wykorzystałam wzór gwiazdkowy, który opisała u siebie na blogu Dziergam Sobie, dokładnie o TU.
Całościowo chusta wygląda tak:

Trochę ciężko było mi ją sfotografować bez białego tła, ale mam nadzieję, że coś widać. Chustę wydziergałam z fioletowego moteczka Drops Lace drutami KP 3,5.

Pozdrawiam!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...