piątek, 27 grudnia 2013

Na choince...

     W tym roku na choince w moim domku zawisły po raz pierwszy szydełkowe śnieżynki mojej roboty... wszystko za sprawą Ani i jej Szkoły Szydełkowania... :) co prawda ten wpis miał się pojawić wcześniej, ale szaleństwo przedświątecznych przygotowań nie pozwoliło mi na bezstresowe fotografowanie szydełkowego urobku. Takie cudne śnieżynki mam dzięki Ani:
Śnieżynek powstało w sumie 12, jeśli dobrze liczę, ale najwięcej było śnieżynek najpiękniejszych - tych ze zdj. nr 3 - chyba wiadomo czemu ;) dodatkowo w ramach sprawdzenia swoich umiejętności szydełkowania zrobiłam jeszcze jeden dzwoneczek, taka wisienka na torcie, robiony na oko, bez wzoru, wyszedł taki:
Choinka "umajona" takimi szydełkowymi drobiazgami strasznie mi się spodobała i już wiem, że w przyszłym roku zrobię więcej dzwoneczków tylko muszę wcześniej przysiąść do szydełka ;) 

Pozdrawiam!
Kasia

wtorek, 10 grudnia 2013

Szydełkowe szorty!

     Dziś mam do pokazania szydełkowe szorty, które miałam przyjemność dziergać wspólnie z innymi szydełkomaniaczkami w Szkole Szydełkowania. To mój szydełkowy debiut, jeśli chodzi o dzierganie czegoś na pupę ;) wyglądają tak:
A na modelce tak:

Kilka zbliżeń jak rozwiązałam pewne problematyczne miejsca - te z Was, które dziergały je w Szkole wiedzą o co chodzi ;) niżej obręcz na biodra i krocze... nieco inne niż planowałam z początku.
Szorty są wiązane na wstążkę - miałam uszyć do nich jakiś paseczek, ale za chiny mi to nie szło ;) zrezygnowałam z tunelika na zawiązanie, a zamiast niego dorobiłam po prostu szlufki i w przyszłości zakupię do nich jakiś cienki biały pasek, tak wg mnie będzie najlepiej :) Nogawki też zrobiłam troszkę inaczej niż w instrukcji... a przy pasku dodałam muszelki dla ozdoby :) co o nich myślicie?

***************
Muszę  się jeszcze pochwalić wygraną od Finextry.... możecie mi zazdrościć tych cudownych motków! :)

Pozdrawiam!
p.s. szorty też zaliczacie do projektów szalenie praktycznych? ;)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...